Friday, January 14, 2011

Kokkuvolditavad poekotid.

Kottide õmblemise õpetus on võetud siit
Kaks üheugusest riidest.
Üks valge halliõieline, puuvillasegu kangas.
Oli selline valge-must-hall tükk riiet, tasku jaoks ei jätkunud, sai kasutatud pisut teistsugusema mustriga riiet.
Olen lugenud teiste blogidest ja olen ka ise maininud, et ei õmble täpselt nenede mõõtude järgi, mis on antud õpetuses Galina blogis. Samas tuleb siiski jälgida teatud mõõte, muidu on raske kotti kokku voltida. Selle tasku suurus on 18x 28 cm (vaja 2 tk.), mille kaks nurka on ümardatud. Tükk on kanditud ja kinnitatud koti keskele 5 cm koti põhjast. Koti enda mõõdud on minul küll alati sellised, kui suur tükk juhtub materjali olema.Tavaliselt 45-50 cm x 95-100 cm. Samas peaks arvestama, et tasku laius peaks olema rohkem kui 1/3 koti laiusest. Sangad tuleks kinnitada koti külge nii, et nad ei satuks kokkuvoltimise keskele. Selle koti tasku laius on 18 cm ja kotisangade vahe on ka 18 cm.
sellel kotil on tasku laius 21 cm ja kotisangad on kinnitatud nii, et välisäärte mõõdud on 21 cm. Kui nüüd väga keeruliseks läks, andke andeks, aga sellise asja puhul on vajalik täpsus, muidu jääb tulemus kole. Ja mainin siis, et matemaatika oli üks mu lemmikainetest ja minu matemaatika õpetaja oli väga hea õpetaja.
Kokkuvoltimisest.
Kõigepealt voldi üles koti põhi. Põhja laius on 6 cm, aga see võib olla ka suurem, või väiksem.
Siis voldi kokku küljed. Siin on näha, kuidas asetsevad koti sangad ja miks peab koti tasku olema laiem, kui 1/3 koti üldlaiusest.
Ja nüüd tuleb hakata otsast keerama.

Ja siis ongi koos.
Külje pealt vaadates näeb välja niimoodi.

1 comment:

  1. Oh sa oled asja nii ilusti lihtsaks teinud! Ma juba jupp aega nuputan, et kuidas ikka saab neid kokku voltida :) Aitäh! Ja su õmmeldud poekotid näevad nii armsad välja :)

    ReplyDelete