Wednesday, September 28, 2011

Lapitekk SUVI

Et kõik ausalt ära rääkida, alustan sellest, missuguste mõtete ja eesmärkidega alustasin lapitekk SUVI kavandamist ja õmblemist.
1.Õmblen teki tehnikas, milles enne ei ole õmmelnud.
2.Õmblen materjalist, mis juba on kodus olemas. (peale suurpuhastust töötoas leidsin, et mul on liiga palju riidejuppe)
Need kaks põhimõtet kõigutamatult eesmärgiks alustasin tekitegu.
Valisin aluspaberi tehnika. Varem olen kasutanud selles tehnikas üksikuid plokke või pilte. Esimestena valmisid mesilased. Pidin tõdema, et aega ja materjali läks rohkem, kui olin arvestanud. Mesilase skeem pärineb SIIT
Järgmisena valmisid päevalilled. Skeem SIIT. Kokku 14 lille, mille õmblemiseks pidin joonistama paberile 112 sektorit, 8 iga õie kohta.
Ja nüüd olin sealmaal, et pidin tunnistama - heleroheline riie hakkab otsa saama. Väiksemate lillede skeem SIIT. Kõige välimisel plokireal kasutasin erinevaid rohelisi kangaid. Lilled said oma värvuse ka täpselt selle järgi, kui palju mul just seda kangajupikest jagus. Need lilled said kõik vabakäelise tepingu. Kasutasin kangaga sama värvi niite.
Äärde sai veel ribake lepatriinuriiet, mida ei jäänud järgi rohkem, kui 2 cm. Pisut rohkem oli kodus trükitud lehemustrilist kangast, millest sai lapitekile laiem raam.
Tekk oli korralikult kirju-mirju. Aga asi ei piirdu sellega. Teki tagapõhjaks sai rohelisepõhjaline oranži-siniselilleline riie.
Ääres kant.
Kokkuvõtvalt - aluspaberi tehnika võtab kaks korda rohkem aega, rohkem materjali. Etteantud skeemide joonistamine paberile(proovisin ka printeriga, aga tekkis -paper jam) ja pidev pliiatsi teritamine oli pisut igav. Hilisem paberi eemaldamine oli väga prahtitekitav.
Eesmärgid, mis enne tekitegu said endale püstitatud, olid täidetud. Ja kui ma seda tekipilti vaatan, siis pean tõdema, et minu suvi oligi selline kirju-mirju.
Laptekikonkursil oli minu poolt veel üks tekk, aga sellest teine kord.


No comments:

Post a Comment