Saturday, June 23, 2012

Jaanilaupäevamõtted

Meie jaanilaupäev on siin igatahes vihmane. Terve päev on sadanud vahelduva eduga, kord vähem, siis jälle vägevamalt. Siiski grillisime, nagu korralikud eestlased (...eestlased on grillirahvas...). Seekord tegin ise sašlõkki - lambaliha õunamarinaadis. Kõik muidu, nagu tavaline - sibul, küüslauk, pipar, sool, aga äädika asemel panin liha õunamahla sisse. Nüüd on grillitud, söödud, kalja joodud ja kuidagi mittemidagi tunne on peal. Viimase kolme päeva jooksul olen lugenud internetist oma virtuaaltuttavate perede tragöödiatest, kolm naist on enda kõrvalt kaotanud kaaslase. See on kurb. Ma olen nende naistega eakaaslane. Jätkugu neil jaksu edasi minna. Ja siis, kui ma mõtlen nende peale, siis tunduvad kõik enda mured nii väikesed ja tühised, tegelikult olematud.
Aga pisut rõõmsamalt!
Hiljuti sattus minu kätte tolmunud kingakarp, mis oli täis värve - värvid villasele, sünteetilised värvid ja puuvillasele. Orto toodang.  Mõnedel olid ka templid peal, vist säilivusaeg, need olid peamiselt 1976 ja 1978. Ei raatsinud ära visata, mõtlesin enne proovida. Nagu pildiltki näha sai lõng värvitud heleroheliseks, siniseks, oranžiks, lõheroosaks ja erkroheliseks, need on need tokid, mis tunduvad pildil helesinistena. Aga muidu ei saa arugi, et tegemist vanade ja etiketi järgi aegunud värvidega.
Ehk juhtub seda lugema mõni targem inimene ja oskab minuga kaasa rääkida.
Eelmisel suvel ühel laadal olid kõne all maasikad ja jutt veeres maasikate hooldamisele. Palju tütartaimi ja nende pidev kakkumine - oli ühe maasikakasvataja ütlemine. Siis sekkus üks meesterahvas ja ütles targalt - kasvatage maasikataimed seemnest, siis ei tule tütartaimi. See tark ütlemine endale ajusoppi salvetatud, ostsin veebruaris endale paki maasikaseemneid, külvasin need märtsis potti ja jäin ootama. Tervest pakist tuli üles neli taime, seemneid oli küll märgatavalt rohkem. Kuna taimed olid väga äbarikud ja õrnakesed, jäid need mul siiamaani tuppa potti kasvama. Ja nüüd siis kogu jutu mõte - pildilt on selgelt näha üks tütartaim. Loomulikult leiab see taimeke ka endale koha,  aga targa jutuga onu pani eelmine aasta oma infoga pisut viltu. Maasika sort on Temptation.

Ilusat jaani kõigile! ..ja vaatamata elus ettetulevatele keerdkäikudele, läheb elu siiski edasi.

2 comments:

  1. Looduse vastu oleme võimetud ja paraku ei ole ka arstid mitte jumalad. Kahju, aga nii see on ja lahkunute omastele saame pakkuda ainsamat tuge vaid sellega, et oleme nende jaoks olemas, kui hingevaevad kergendamist vajavad.
    Lõngad on Sul väga kenad värvid omandanud - puhtad ja säravad !
    Maasikatest ... no mina pole küll miski ekspert, aga tütartaimi mittekasvatavat maasikat ei ole ma veel elus ega ka teatmeteoste lehekülgedel kohanud.

    ReplyDelete
  2. Seda arvasin ma ise ka, et ilma tütartaimedeta maasikat ei ole olemas. Aga nüüd on asi kontrollitud ja edaspidi oskan tarkadele vastu vaielda:)

    ReplyDelete