Saturday, October 20, 2012

Oma kirjaga kindad.Täna hommikul kogunesid luiged veel parve. Tore on vaadata, kui saabuvad väiksemad luigeparved, et ühineda, enne suurt lendu, suure parvega. Kui luigekolmnurk üle taeva lendab, on vist väga vähe neid, kes ei tõsta pilku taeva poole ja ei vaata neile järele. Selleks hetkeks saabub ka inimeste keskel hetkeks vaikus, et ükski klu-klu kaduma ei läheks..... Selles on nagu kohtuotsus - meie läheme, teie vaadake kuidas selle lumega hakkama saate...

*Inspiratsioon.
Eesti vanasõna: Kured lähvad, kurjad ilmad. Haned lähvad, hallad maas. Luiged lähvad, lumi taga. (allikas: Eesti vanasõnad)
See koostegemine haaras mind endasse ja ei lasknud lahti ennem, kui kindad valmis.  :lol: . Kuna olin kindel, et kured ja haned jõuavad enne ära lennata, kui mina kindad valmis saan, siis võtsin vanasõnast viimase kolmandiku ja hakkasin kujundama luikesid kindakirja sisse. Ei olnud kohe nii, et tuli ja ei mingi vaeva. Tänutundes meenutasin oma esimest kunstiõpetajat, Urve Kokat, kes õpetas mulle visandamist. Tegin kolm varianti, kaks proovilappi. Kolmas kord jäin rahule. Testisin pereliikmete peal - küsisin, mis on mustris? Kaks korda sain vastuseks - lind, üks kord arvati, et hani ja üks kord - lühikese nokaga kurg, aga 6 aastane pesamuna vaatas ja teatas - luik.

*Kudumine.
Nagu ma juba foorumis teatasin, oli mul plaan kududa kindad sõrmeotstest randmeni. Õpetus on võetud raamatust KIRJATUD KUDUMID. Kuigi alustuseks peaks valmis kuduma pöidlad, oli mul nii suur kärsitus alustada kinda labaosa, et nii läkski. Ülesloomine toimus kahele paralleelsele vardale.
Pärast 16 kasvatusringi ja ühe luige kudumist olin valmis  pöidlaid kuduma.

sellised said siis kaks põialt

Vahepealne osa oli nii põnev, et ei olnud aega vaheetappidest pilte teha.:lol:
Valmiskootud kindad. Käe seljapool peaks olema 5 luike ja lumesadu.
Peopesas 1-1 ruudumuster. Pöial kiiluga. Soonik kootud pikitriibuline 2-1 soonik.
Vardal 20 silma, pikkus sõrmeotstest kuni sooniku alguseni 82 rida.

*Vahendid.
Valge lõng - Jil, naturaalvalge.
must - 8/3 maavillane
tumehall - 8/2 + 8/1 maavillane
helehall - 8/2 + 8/1 maavillane.
vardad 1,75.


Ilusat lendu teile luiged, küll me lumega hakkama saame.

7 comments:

 1. Äraütlemata vahva teistmoodi tegemine ja kinnastel ON luiged!

  ReplyDelete
 2. Vot nii kauneid ja ilusa mõttega kindaid ei raatsiks vist toaski käest ära võtta... või kui just palav hakkaks, siis paneks nad kindlasti nähtavale kohale, kus vähemasti pilgugagi aina paitada saaks !

  ReplyDelete
 3. Ilusad kindad.väga kauni mustri kujundasid! Huvitav, miks pöial enne valmis kootakse? Ma oleks oma peaga teinud samuti, kui tavaliselt.

  ReplyDelete
 4. AlleRaa, pöial on ka alustatud sõrmeotsast ja kootakse kohe kinda külge, kui kinda koomisega nii kaugele on jõutud.

  ReplyDelete
 5. Kui võrratu ja kui inspireeriv!

  ReplyDelete