Sunday, August 9, 2015

Kotijutud.

Kõigepealt näitan kotti, mis ootab korda tegemist. Mina küsiksin, milleks teha nii suur kott, mis ei kannata vihmavarju, rahakotti jm nipet-näpet, mida naisterahval vaja, mille sangad ei kanna või oleks pidanud olema korralikult kinnitatud. Kui palju olen parandanud poest ostetud kotte, mille vooder on lahti, sest neil ei ole voodril õmblusvaru, taskud rebenevad, sest voodrikangas on kehv ja ilma tugevduseta....
Olen saanud ka e-kirju minule täiesti võõrastelt inimestelt, kes küsivad kuidas kotti parandada?
Ma ei väida et kaubanduses ainult kehvad kotid on, aga neid on ja seestpoolt ei kannata paljud neist üldse kriitikat. Minu arvates on kott asjade kandmiseks, paljud kotid tunduvad olevat aga ainult tühjalt inimese küljes rippumiseks, sest kandejõudu neil ei ole.
Seda enam on mul hea meel, kui minult kott tellitakse. Tegemist on nn. püsikliendiga.
Lemmikvärvid must-valge-punane. Musta kanga kastist leidsin sellise musta-valge-halli ruudulise ja minu arvates tuli asi super hea välja.
Lapitehnilise poole pealt - tegemist siis mäeahelikuga. Lapilise osa taga on kaks välistaskut. nii ees kui ka taga.

Koti sisse voorile sai ka valmimisaasta.

Kuna kott oli eestja tagant ühesugune sai esipoolele õmmeldud kolm punase-valge triibulist nööpi.
Esipooleks valin tavaliselt paremakäelistel selle poole, mis väljapoole jääb, kui kott vasakul õlal on. Selle järgi õmblen ka luku. Luku kelk suletud lukul jääb ette ja inimesele näha, mis väldib suli salaja kotti pääsemise.

Taskud ja kott üleni tugevdatud paksema puuvillase riidega ja õhukese vatiinga. Voodril olevad taskud õmmeldud tugevdatud voodrikangale.
**************
Suvi.
Õmmelda on võimalik hommikul või õhtul. Muidu paistab päike kogu aeg kuklasse, sula või ära......1 comment:

  1. Olen ka poekottide puhul sama asja täheldanud- lähevad katki, hargnevad üles jne...Ma pole endale enam aastaid poest kotti ostnud, ikka ise teinud ja üldjuhul need pole katki läinud ka pärast pikki aastaid kasutamist. Enne saab kotist villand, kui katki läheb...:) Aga sina oled tubli kotimeister ja sinu õpetuse järgi olen nii mõnegi koti teinud ja tean ka edaspidi, kuidas näiteks lukku paigaldada. Musta-punase-valgega kott on sul armas saanud.

    ReplyDelete